בין אם אתם רצים שנה או עשור, לפעמים אתם שומעים טיפ שגורם לכם להגיד, “למה לא חשבתי על זה?!” תמיד נוכל להשתמש בעצה טובה, אז קראו את הרשימה שלנו ובדקו אם יש משהו שיכול לשפר את שגרת הריצה שלכם לטובה.

פשוט לרוץ במשך 10 דקות

מרגישים שהריצה הפעם פשוט לא עובדת כמו שצריך? אין חשק? נסו להתחיל ולרוץ 10 דקות, בלי חשיבות לקצב. במידה וזה לא שיפר את התחושה שלכם, לפחות לא ויתרתם לעצמכם ויצאתם מהבית! אם התחושה המוזרה עברה, מדהים ! הרווחתם חימום.

ליצור תוכנית

תכננו את הריצות שלכם בהתאם ליעדים וליכולת שלכם מראש. בין אם שבוע לפני או תוכנית שלמה לקראת מירוץ מטרה, תוכנית היא החלק הבסיסי ביותר על מנת לעמוד ביעדים ולהימנע מפציעות.

תקשיבו לגוף ותעלו עצימות ועומס באימונים בהדרגה. במידה וכאבים חדשים הופיעו אל תתעלמו מהם וטפלו בבעיה, לפעמים קצת מנוחה ועיסויים בזמן הנכון יכולים למנוע פציעה גדולה בעתיד.

תמיד תסיימו אימון בתחושה שאפשר לתת קצת יותר

בין אם יש לכם ריצה קלה או אימון אינטרוואלים, מומלץ תמיד להשאיר קצת אנרגיה במיכל. לתת 110% זו אסטרטגיה מצוינת ליום המירוץ, אך לא לכל יום.

הלחות היא לפעמים יתרון

אם אתם גרים באזור עם לחות גבוהה (כמעט כולנו במדינה הקטנה ואהובה שלנו!), הריצות שלכם ירגישו הרבה יותר קשות מאשר במזג אוויר יבש יותר. יש הרבה תרשימים מקוונים שיכולים לעזור לכם להתאים את הקצב בהתאם למזג האוויר, אך זכרו שכאשר מזג האוויר ישתנה בהמשך (ובמיוחד ביום המירוץ), כל האימון הלח הזה ישתלם. הגוף שלנו צריך לעבוד קשה יותר כדי לקרר את עצמו כשהוא לח, כך שהסתגלויות גופניות אלה (למשל טמפרטורת גוף גבוהה יותר ודופק מוגבר לאחר מכן) יהפכו אותכם בסופו של דבר לרצים חזקים יותר.

זכרו את המטרה

אם אתם מתאמנים למרוץ, זכרו את המטרה של כל אימון -זה המפתח להצלחה. לפעמים המטרה היא לרוץ בקצב המירוץ ובימים אחרים פשוט לרוץ לאט ולהתאושש. מתן חשיבות למטרת האימון יסייע לכם במניעת פציעות ריצה, ייאוש, תסכול וויתור על אימונים אחרים.

נוסף לסל בהצלחה: