אין הרבה אנשים בעולם שלא מרגישים שהם נדרשים לעבוד קשה,  גם החיים האישיים שלנו הפכו תובעניים יותר, עם דחף לנסיעות, תחביבים ויעדים גדולים מתמיד, זו לא רק העבודה, זה החיים עצמם. בין אם יש לכם עבודה תובענית, או שאתם ספורטאים מובילים, זה התפקיד שלנו לדאוג לעצמנו !

המודעות בנושא החשיבות של שינה והתאוששות התחזקה מאוד בשנים האחרונות, וככל שהמודעות לנושא עולה – כך גדלים גם הגורמים הפוגעים באיכות השינה שלנו. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשפר את השינה שלכם:

כבדו את עצמכם

אתם צריכים לקבל את הנקודה הפשוטה והברורה הזו, אחרת העצות הבאות חסרות תועלת. ככל שהחיים שלכם תובעניים יותר, אתם צריכים להתרכז יותר בשינה ובהחלמה. בחרו באורח חיים המכבד את הצורך שלכם במנוחה ובהתאוששות. גם אם זה אומר למצוא עבודה חדשה.

הגדילו את כמות השינה

נסו לישון לפחות 30 דקות עד שעה יותר בכל לילה. אתם תבחינו במהירות בהבדל למחרת, ותרגישו הרבה יותר טוב! ספורטאים יראו שהם מתאוששים הרבה יותר מהר. אין דרך קלה יותר לשפר את הבריאות והביצועים שלכם מאשר עם שינה. השאירו את הראש על הכרית למשך שעה נוספת – בכלל לא צריך להתאמץ בשביל זה.

הגיע הזמן להוריד הילוך

היו מודעים לגוף ואל תדחפו אותו לקצה, במידה ולא התאוששתם מהפעילות האחרונה. ספורטאים מובילים רבים יודעים ויכולים לחוש איך הגוף שלהם מרגיש וזוהי מיומנות חשובה. אם לא התאוששתם כמו שצריך מאימון יום קודם, שקלו להוריד את העומס באימון או לדלג עליו ולעשות אימוני התאוששות נוספים, במקום לדחוף חזק.

מצאו את הקצב שלכם

שינה מבוססת על מחזוריות והרגלים, בבוקר אתם צריכים להרגיש עירניים ולקראת הערב העייפות תתחיל להגיע. מצאו את האיזון הנכון – נסו לשלוט בעירנות שלכם. הימנעו מעבודה מאוחרת על מחשבים, פלאפונים או אימונים בשעה מאוחרת, נצלו את הערב בשביל להירגע ולהתכונן לשינה.

קבלו תמיכה

אם אתם עושים דברים “לפי הספר”, ועדיין לא מרגישים טוב, אז אולי יש לכם הפרעת שינה. כשאנשים עייפים, יש סיבה! בקרו אצל רופא ובדקו אפשרויות טיפול נוספות, כמו שאתם לא מוותרים באימונים – אל תוותרו על השינה שלכם !

 
נוסף לסל בהצלחה:

לתשלום

האתר משתמש ב Cookies למטרות שונות לרבות על מנת להתאים את התוכן לגולשים, לנתח את מקורות התנועה ולמטרות פרסום.
המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות שלנו.