איך ומה אנחנו אוכלים הוא דבר אישי לכל אחד מאיתנו. חלקנו מרגישים טוב יותר ומלאי אנרגיה ממזונות מסוימים, בעוד שאחרים מרגישים אחרת לגמרי. ללא קשר לנקודת המבט האישית שלנו, דבר אחד המשותף לכולנו הוא שאכילה טובה חיונית לביצועים מעולים.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשפר את התזונה ולמצוא את האיזון המתאים בשבילכם !

מצאו את התזמון שלכם

שיפור התדירות שבה אתם אוכלים יכול להשפיע על מה שאתם אוכלים. דילוג על ארוחות זה ממש לא רעיון טוב עבור ספורטאים מסורים, כיוון שהוא גורם להתרסקות אנרגיה והחלטות תזונתיות גרועות שגורמות לביצועים גרועים. נסו להיכנס לתזמון של ארוחה בריאה כל שלוש שעות.

התארגנו מראש

לאכול שש ארוחות מאוזנות או יותר ביום דורש תכנון קדימה. זה די קשה, אבל לא בלתי אפשרי, אפשר לבצע זאת במידה ותפעלו על בסיס יומיומי. נסו להכין מנות נוספות של ארוחות בתחילת השבוע לאכילה בהמשך השבוע, לזמנים בהם תהיו עסוקים מידי בשביל לבשל ארוחה בריאה. בנוסף, להתארגן מראש אומר לוודא שיש מצרכים בריאים וקלים להכנה בבית.

ארוחות מאוזנות

ישנם מספר היבטים שונים לתזונה מאוזנת. נסו לשמור על איזון של פחמימות, חלבון ושומן בכל ארוחה – עבור ספורטאים מסורים באימונים הרכב הארוחה יכיל 50 עד 60% פחמימות, 15 עד 25% חלבון ו-15 עד 25% שומן. איזון פירושו גם לאכול מגוון של מזונות כדי לוודא שאנחנו מכניסים מספיק מינרלים וויטמינים. נסו לשמור על גיוון ומגוון צבעים בארוחות שלכם.

טרי זה הכי

דבר אחד שברור לכל הספורטאים והמומחים שלנו הוא החשיבות של אכילת מזונות טריים. נסו להימנע מאכילת מזון ארוז ומעובד, בקניות הבאות שלכם חישבו על המזונות שקרובים ככל האפשר לצורתם המקורית.

תהנו
נוסף לסל בהצלחה:

לתשלום

האתר משתמש ב Cookies למטרות שונות לרבות על מנת להתאים את התוכן לגולשים, לנתח את מקורות התנועה ולמטרות פרסום.
המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות שלנו.