לאחר חודשים של אימונים ייעודיים והתמקדות במטרה שלכם, קשה לקבל ולהסתגל כאשר הבלתי צפוי מתרחש והופך את הכל.

זה מקום שרבים מאיתנו נמצאים בו כרגע, כאשר הקורונה גורמת להפרעות אדירות באורח החיים הרגיל שלנו. המירוצים מבוטלים, הממשלות מבקשות מאיתנו לנקוט באמצעי ריחוק חברתי וההגבלות משתנות בכל רגע.

ישנם גם מצבים רבים אחרים שיכולים לזרוק את תוכניות האימון שלנו לפח: מקרה חירום משפחתי, אסון טבע ומזג אוויר קיצוני או פציעה. ספורטאים חכמים יודעים לבצע התאמות ולשנות דברים בעת הצורך.

פשוט המשיכו

הדבר מגיע עם סייג חשוב, גם אם המטרה שלכם נעלמה, עליכם להמשיך באימון שיא (עצים ומדויק) אם נתוני האימון שלכם מראים שאתם עדיין מתקדמים. אם הדופק הממוצע שלכם יורד בזמן הריצות הארוכות, או שהקצב שלכם משתפר בעוד הדופק הממוצע נשאר אותו הדבר, זה מראה שהשיפור נמשך. כאשר התקדמות זו נעצרת או מתהפכת, הגיע הזמן לצמצם את המאמץ ולאפשר יותר זמן להתאוששות ותכנון מחדש.

השתמשו בכושר שבניתם

מה שעולה חייב לרדת … וזה נכון לגבי שיא הכושר ולכן מומלץ לא לנסות להיאחז בזה. השתמשו בשיא שלכם עכשיו. אם התוכנית הייתה לרוץ במירוץ 10k, אך הוא בוטל, נסו לרוץ מקטע סטראבה או מסלול אחר ובצעו מדידה עצמאית. אז תסתכלו קדימה ותהיו חיובים, אם תנסו להישאר בשיא, סביר להניח שאימון יתר או פציעה מחכים לכם מעבר לסיבוב. תמיד תוכלו להגיע בחזרה לשיא אם תתאמנו כמו שצריך.

מצאו מטרה חדשה

רבים מהספורטאים זקוקים למטרה כדי להישאר במוטיבציה. אחרים שמחים פשוט להמשיך ולשפר. אם אתם מהראשונים, מצאו/המציאו לעצמכם מטרה חדשה.

צרו תוכנית ב’

חפשו לכם מטרה משנית שתשקף את המטרה העיקרית במידה והמטרה העיקרית תתבטל. בין אם תחרות אחרת או אתגר דומה ומשונה, תהיו יצירתיים ואל תתנו לשינויים להביס אתכם.

התחזקו

זה זמן מעולה להתחזק. שלבו יותר אימוני כוח בתוכנית האימון, שפרו את טווח התנועה, בצעו אימונים פלאומטרים ובנו גוף עמיד וחזק יותר לקראת היעד הבא !

עבדו על החולשות

זה זמן מעולה להתרכז ולעבוד על הדברים בהם אנו חלשים יותר. בין אם זה עליות, טווח תנועה, טכניקת ריצה או כוח מתפרץ. בשגרה אנחנו תמיד רודפים אחרי היעד הקרוב ולפעמים מזניחים את האזורים בהם אנו חלשים יותר, נצלו את התקופה ושימו דגש על החולשות שלכם. שיפור משמעותי בריצה מובטח וגם מניעה משמעותית של פציעות אפשריות.

זמן משפחתי

לפעמים אנחנו כל כך מרוכזים בתוכנית האימון, בלהגיע לאימון בכל פעם, להתאמץ ולנסות להשתפר עד שאנחנו שוכחים קצת את הזמן המשפחתי. זה זמן מעולה לבלות עם המשפחה ולהטעין את המצברים. עלינו לשמור על הנפש כמו שאנו שומרים על הגוף. לא חייבים להפסיק להתאמן לגמרי אלא רק להפחית נפחים. זה גם זמן מעולה לטפל בפציעות והתאוששות.

תהנו !

נוסף לסל בהצלחה: